A mesterséges intelligencia a munkavédelemben

A mesterséges intelligencia elkerülhetetlenül betört az életünkbe, ezen belül a munkavédelmi tevékenységbe is. Örüljünk vagy féljünk? Könnyebb lesz az életünk, vagy elveszítjük a munkánkat?

15 különböző mesterséges intelligenciát kérdeztem munkavédelmi kérdésekről, és ebben a dokumentumban foglaltam össze a válaszokat. Bizonyára téged is érdekel az eredmény.

A kérdéseim a következők voltak:

  • Mik a legfontosabb mozgásszervi kockázati tényezők a munkahelyeken?
  • Melyek a munkahelyi balesetek jelentésére vonatkozó hivatalos követelmények Magyarországon?
  • Milyen egészségügyi következményeket okozhat a belélegezhető por?
  • Melyek a munkavédelmi képviselők jogai és kötelezettségei?
  • Nevezzen meg és írjon le egy kockázatértékelési módszert.
  • Soroljon fel öt különböző módszert a zaj elleni küzdelemre a megelőzés elveinek sorrendjében.

Amíg végigolvassa a dokumentumot, kérjük, értékelje a válaszokat az egytől ötig terjedő szokásos skálán, ahol egyes az elégtelen, ötös a jeles.

Bár néhány modell kiválóan teljesített magyar nyelven, több modellt szerettem volna bemutatni, ezért csak az angol nyelvű válaszokat rendeztem össze.

Ha csak néhány eredmény értékelésére van ideje, kérem, ne feltétlenül az elejéről kezdje sorban, hanem véletlenszerűen válasszon.

Ha bármilyen kérdése vagy észrevétele van, írjon e-mailt a gyula.szabo@uni-obuda.hu címre.

Az értékelő űrlapot itt nyithatja meg.

A munkavédelmi kérdésekre a 15 mesterséges kapott válaszok ebben a dokumentumban találhatók

Az űrlap beküldésével hozzájárul ahhoz, hogy a válaszokat statisztikai elemzéshez felhasználjuk, és azok publikálásra kerüljenek. Kérjük, ne adjon meg személyes adatokat.

Köszönjük az együttműködést,

Dr. Szabó Gyula

Dr. Szabó Gyula

Dr. habil. Szabó Gyula egyetemi docens. Szakfelelős a Munkavédelmi szakember, Munkavédelmi szakmérnök, a Specialista munkabalesetek és foglalkozási megbetegedések kivizsgálása területén és az Ergonómia és emberi tényezők szakember szakirányú továbbképzési szakokon. Az Ergonómia, az Esettanulmány és a Szakdolgozat tárgyak tárgyfelelőse. Oktat a gépészmérnök, mechatronikai mérnök, környezetmérnök, és biztonságtechnikai mérnök alap- és mesterszakokon. Témameghírdető és oktató a Biztonságtudományi Doktori Iskolában. Aktív több társadalmi szervezetben, konferencia bizottságban.