Otthoni munkahely kilakítás

Otthoni munkahely kialakítása

Az otthoni munkahely kialakítása mindenkit foglalkoztató kérdéssé vál, miután a közel 20 hónap Covid-19 pandémiás környezete új helyzet elé állította a munkáltatókat nem csak Magyarországon, hanem az egész világon . A kijárási korlátozások, valamint a vírus terjedésének megakadályozására tett erőfeszítések következtében előtérbe kerültek az otthonok, mint munkahelyek. A távmunka fogalma nem volt ismeretlen a magyar munkavédelem szótárában sem, de egy új munkavégzési forma is kialakult, a HO, vagyis Home Office. Kormányrendelet szabályozza a vészhelyzet alatti otthoni munkavégzés szabályait, de vajon munkaadóként, munkavállalóként, munkavédelmi szakemberként milyen kihívásokkal nézünk szembe.

Az otthoni munkahely, a Home Office szabályozatlansága

A járvány kitörése óta napirenden van a HO-ban dolgozókra vonatkozó szabályok törvényi szintű rendezése. Ehhez többek között a Munka Törvénykönyvének és a munkavédelemre vonatkozó jogszabályok felülvizsgálatára lenne szükség. Ez jelenleg még várat magára, napjainkban a jogszabály alkotók csak átmeneti rendeletekkel próbálják a jelentősen megnövekedett HO igényeket szabályozni.

2021 november 11. 16:30

Új időpontunkban találkozunk a Munkavédelmi teázóban, hogy megbeszéljük munkavédelmi szempontból a HO jelentette kihívásokat, hogy milyen módon tudjuk az otthonunkat egy biztonságos, és az egészséget nem veszélyeztető munkahellyé alakítani. Vendégeinktől az alábbi kérdésekre várjuk a válaszokat:

  • Távmunka-e a Home Office?
  • Munkavállalói előnyök és hátrányok HO esetén
  • Munkáltatói előnyök és hátrányok HO esetén
  • Kockázatbecslés és értékelés
  • A biztonságos és az egészséget nem veszélyeztető munkahely kialakítása az otthonunkban

A lap alján ossza meg tapasztalatait, tegye fel kérdéseit az otthoni munkahely kialakításával kapcsolatban.

Az idő harmadát a kérdések és tapasztalatok megbeszélésére szánjuk, majd 5:30-tó after party.

Résztvevők:

  • Bevezető: dr. Szabó Gyula,
  • Moderátor: Leisztner Péter
  • Székely Zoltán
  • Dr. Horváth Péter György
  • és természetesen Ön és a törzstagok.
Dr. Szabó Gyula

Dr. Szabó Gyula

Dr. habil. Szabó Gyula egyetemi docens. Szakfelelős a Munkavédelmi szakember, Munkavédelmi szakmérnök, a Specialista munkabalesetek és foglalkozási megbetegedések kivizsgálása területén és az Ergonómia és emberi tényezők szakember szakirányú továbbképzési szakokon. Az Ergonómia, az Esettanulmány és a Szakdolgozat tárgyak tárgyfelelőse. Oktat a gépészmérnök, mechatronikai mérnök, környezetmérnök, és biztonságtechnikai mérnök alap- és mesterszakokon. Témameghírdető és oktató a Biztonságtudományi Doktori Iskolában. Aktív több társadalmi szervezetben, konferencia bizottságban.